2014-09-22

Solid Logistics ŠKODA Poznań Bike Challenge już za nami!

13 września Poznań zmienił się w rowerową stolicę Polski. Na starcie Solid Logistics ŠKODA Poznań Bike Challenge, pierwszego miejskiego wyścigu rowerowego, stawiło się blisko 3 tys. zawodników. Sama impreza przeszła do historii jako wielkie rowerowe święto, a Solid Logistics, współtworząc ją, uczcił w ten sposób 10-cio lecie swojego istnienia.

Impreza, której sponsorem tytularnym był Solid Logistics, miała charakter otwarty i przyciągnęła zarówno profesjonalistów na szosówkach, jak i amatorów. W boksach startowych, ramię w ramię, obok siebie stanęli wytrawni kolarze i rodzice z dziećmi w przyczepkach. Jedni zacięcie rywalizowali o czas, drudzy cieszyli się z możliwości wspólnego przejazdu, ruchliwymi na co dzień, tym razem dostępnymi wyłącznie dla nich, ulicami miasta. Najszybszym zawodnikiem na najdłuższej, 100-kilometrowej trasie został Łukasz Kisło z Leszna, który pokonał ten dystans w czasie 2:22:49. Wśród kobiet zwyciężyła Małgorzata Zellner, przemierzając dużą pętlę z wynikiem 2:23:07. Medale trafiły jednak nie tylko do zwycięzców – otrzymali je wszyscy uczestnicy wyścigu, którzy pojawili się na mecie.

W Poznaniu udało się zorganizować imprezę, na której doskonale odnaleźli się użytkownicy szosówek, rowerów górskich, trekkingowych, miejskich a nawet rowerów poziomych. Możliwość wystartowania w takim wyścigu była dla wielu z nich wspaniałą przygodą. Widok blisko 3 tysięcy zawodników na starcie pozostanie wszystkim na długo w pamięci.

Zobacz zdjęcia >>