2017-10-23

„Partes” - wyjątkowy projekt muzyczno-kulturalny sponsorowany przez Solid Logistics

„Partes” - wyjątkowy projekt muzyczno-kulturalny. Osią projektu jest złożony z zawodowych wokalistów męski zespół śpiewu cerkiewnego. Jego unikalny repertuar to owoc prac muzykologicznych i starannej selekcji zabytków sakralnej sztuki wokalnej dawnej Rusi.

„Partes” to także szeroki projekt kulturalny, który przybliża spuściznę dorobku narodów dawnej Rzeczypospolitej.

Kolejne albumy płytowe zyskały entuzjastyczne recenzje specjalistycznej krytyki. Działalność zespołu została przez media okrzyknięta „poznańskim fenomenem”, co zaiste podkreśla jego wyjątkowość - także w wymiarze geograficznym. 

Koncerty zespołu „Partes” to wyrafinowany śpiew, w który integralnie wpleciona jest pasjonująca opowieść o dziejach cerkiewnych śpiewów. Obok przesyconego bogactwem dźwiękowych barw śpiewu wielogłosowego, rozlegają się spektakularne, solowe popisy wokalne.

Artyści występują odziani w specjalnie zaprojektowane stroje, inspirowane staroruskim stylem monastycznym.

Występy wywołuje u publiczności wysoki poziom emocji i swoiste katharsis.

„Partes” nagradzany jest owacjami, a po koncertach słuchacze mogą liczyć na spotkanie z dyrygentem i artystami.

W dziedzinie badań, dyrektor artystyczny i twórca projektu - Michał Łaszewicz - współpracuje od lat z ikoną cerkiewnej muzykologii, odkrywcą metod dekryptażu dawnych notacji - prof. Anatolijem Konotopem z Konserwatorium im. Czajkowskiego w Moskwie. Jako jeden z nielicznych na świecie, „Partes” otrzymał osobistą zgodę Profesora na nagranie i wykonywanie owoców jego prac.

„Partes” ambitnie poszerza repertuar, dynamicznie powiększając dorobek fonograficzny. Nagrania wykonywane są w specjalnie zoptymalizowanej na potrzeby zespołu technologii, opracowanej w pierwotnym kształcie w latach 50-tych ubiegłego wieku. Pełne specyficznego kolorytu brzmienie sprawia, iż słuchanie nagrań „Partes” to jedyne w swoim rodzaju doznanie estetyczne.  

Istnienie projektu „Partes” możliwe jest dzięki szczególnej wrażliwości i szczodrobliwości Mecenasa jakim jest Solid Logistics sp. z o.o..